Dokładna charakterystyka ogrzewania podłogowego

Data dodania: 31.07.2017


Ogrzewanie podłogowe uznaje się za jedno z najbardziej popularnych udogodnień. Jednak, podobnie jak inne elementy wykończenia wnętrz, posiada swoje mocniejsze, jak i słabsze strony. Dlatego dokładna charakterystyka ogrzewania podłogowego jest obowiązkowym elementem wiedzy przyszłego jej posiadacza.
Zdecydowanei największą zaletą ogrzewania podłogowego jest gwarancja pozdwyższonego poziomu komfortu, którego nie są nam w stanie zapewnić tradycyjne grzejniki. Ciepło rozprowadzane jest równomiernie, więc odległość od źródła ciepła takiego jak grzejnik nie ma znaczenia. Nie należy zapominać również o tym, że najczęściej marzną nam stopy, od których zaczyna się każde przeziębienie. Ogrzewanie podłogowe zapewnia nam bezpośrednie ogrzewanie właśnie tej części ciała.

Kolejna ogrzewania podłogowego jest zapewnienie walorów wizualnych. Estetyczna wartwa tego typu ogrzewania stanowi zdecydowanie jedną z jej najsilniejszych plusów. Dzięki temu, że cały system ocieplnania znajduje się pod podłogą, my nie musimy montować widocznych grzejników. Oszczędzamy przestrzeń, a także usuwamy szpeczące elementy wystroju wnętrz, jakim są grzejniki.

Ogrzewanie podłogowe posiada jednak swoje wady. Pierwsza z nich zakłada konieczność uwzględnienia instalacji ogrzewania podłogowego już na etapie budowania domu. Montaż tego typu ocieplania w wykończonym domu wiąże się z koniecznością dekonstrukcji konstrukcji oraz całkowitego remontu, co mnoży koszty instalacji udogodnienia.

Inną wadę stanowi nieintuicyjny system regulacji temperatury. Duży rozmiar instalacji wpływa nacząco na czas, w jakim zachodzą zmiany w temperaturze ogrzewania podłogowego. Oznacza to, że różnica temperatur wyczuwalna jest dopiero po kilkudziesięciu minutach, podczas gdy podkręcony grzejnik od razu zmienia swoją temperaturę, a także szybko działa na temperaturę otoczenia.

Ponadto, wydajność ogrzewania podłogowego zależy od pokrycia podłogi. Najlepiej sprawdzają się kafelki, terakota oraz kamień. Za to panele i dywany dużo mniej efektywnie przewodzą ciepło z ogrzewania podłogowego. Dlatego warto uwględnić to podczas budowy oraz tworzenia projektu wystroju wnętrz. Wszystkie potrzebne do stworzenia funkcjonalnejgo systemu ogrzewania wskazówki posiadają doświadczone w budowie firmy. Pryzkładowo, współpracując z TLS Developer dostaniemy gwarancję wysokiej jakości usług, będziemy również mogli zrealizować swoje najróżniejsze pomysły, które zostaną uwględnione w projekcie architektonicznym domu.