Dokładna charakterystyka ogrzewania podłogowego

Data dodania: 31.07.2017


Ogrzewanie podłogowe uznaje się za jedno z najbardziej popularnych udogodnień. Jednak, podobnie jak inne elementy wykończenia wnętrz, posiada swoje mocniejsze, jak i słabsze strony. Dlatego dokładna charakterystyka ogrzewania podłogowego jest obowiązkowym elementem wiedzy przyszłego jej posiadacza.
Zdecydowanei największą zaletą ogrzewania podłogowego jest gwarancja pozdwyższonego poziomu komfortu, którego nie są nam w stanie zapewnić tradycyjne grzejniki. Ciepło rozprowadzane jest równomiernie, więc odległość od źródła ciepła takiego jak grzejnik nie ma znaczenia. Nie należy zapominać również o tym, że najczęściej marzną nam stopy, od których zaczyna się każde przeziębienie. Ogrzewanie podłogowe zapewnia nam bezpośrednie ogrzewanie właśnie tej części ciała.

Apartamenty z widokiem na morze sprzedaż

Kolejna ogrzewania podłogowego jest zapewnienie walorów wizualnych. Estetyczna wartwa tego typu ogrzewania stanowi zdecydowanie jedną z jej najsilniejszych plusów. Dzięki temu, że cały system ocieplnania znajduje się pod podłogą, my nie musimy montować widocznych grzejników. Oszczędzamy przestrzeń, a także usuwamy szpeczące elementy wystroju wnętrz, jakim są grzejniki.

Ogrzewanie podłogowe posiada jednak swoje wady. Pierwsza z nich zakłada konieczność uwzględnienia instalacji ogrzewania podłogowego już na etapie budowania domu. Montaż tego typu ocieplania w wykończonym domu wiąże się z koniecznością dekonstrukcji konstrukcji oraz całkowitego remontu, co mnoży koszty instalacji udogodnienia.

Inną wadę stanowi nieintuicyjny system regulacji temperatury. Duży rozmiar instalacji wpływa nacząco na czas, w jakim zachodzą zmiany w temperaturze ogrzewania podłogowego. Oznacza to, że różnica temperatur wyczuwalna jest dopiero po kilkudziesięciu minutach, podczas gdy podkręcony grzejnik od razu zmienia swoją temperaturę, a także szybko działa na temperaturę otoczenia.

Ponadto, wydajność ogrzewania podłogowego zależy od pokrycia podłogi. Najlepiej sprawdzają się kafelki, terakota oraz kamień. Za to panele i dywany dużo mniej efektywnie przewodzą ciepło z ogrzewania podłogowego. Dlatego warto uwględnić to podczas budowy oraz tworzenia projektu wystroju wnętrz. Wszystkie potrzebne do stworzenia funkcjonalnejgo systemu ogrzewania wskazówki posiadają doświadczone w budowie firmy. Pryzkładowo, współpracując z TLS Developer dostaniemy gwarancję wysokiej jakości usług, będziemy również mogli zrealizować swoje najróżniejsze pomysły, które zostaną uwględnione w projekcie architektonicznym domu.