Jak urządzić dom zgodnie z zasadami Feng Shui?

Data dodania: 04.05.2017


Bardzo popularnym sposobem na poprawienie samopoczucia domowników jest zmiana wystroju wnętrza. Jednak nie każdy wie, że wprowadzenie pewnym konkretnych zmian wpłynie nie tylko na nasza psychikę, ale także zdrowie, karierę, a nawet sytuację finansową.  Podpowiadamy, jak urządzić dom zgodnie z zasadami Feng Shui.

Feng Shui to starożytna praktyka planowania przestrzeni w celu osiągnięcia zgodności ze środowiskiem naturalnym oraz w celu otoczenia się pozytywną, życiową energią. Zanim przystąpimy do planowania będziemy musieli wyposażyć się w mapę Bagua. Jest to rozpiska, która pomoże nam wykryć, w których częściach domu należy coś zmienić. Pomoże nam również w zaplanowaniu przestrzeni jeszcze nie stworzonej oraz zorganizowanie jej zgodnie ze ściśle określonymi zasadami. Stosując się do wyznaczników mapy, jednocześnie wprowadzamy do przestrzeni Feng Shui.

Apartamenty na sprzedaż nad morzem

Następnie musimy przyjrzeć się temu, jaki kształt ma nasz dom. W trakcie tworzenia naszej indywidualnej mapy musimy zamknąć się w kształcie kwadratu lub prostokąta. Na kawałku papieru należy rozrysować plan domu, uwzględniając również osobne części jak np. garaż, a następnie zaznaczyć główne drzwi wejściowe. Kolejno należy podzielić plan na dziewięć części, wzorując się na budowie Sudoku. W ten sposób uzyskaliśmy wyraźny podział domu na osiem filarów życia (miłość, bogactwo, karierę, rozsądek, reputację, rodzinę, dzieci oraz uczynnych ludzi) oraz przestrzeń Chi. Taki plan domu pozwoli określić położenie poszczególnych stref, względem głównych drzwi wejściowych. Patrząc od strony drzwi, przestrzeń po naszej prawej symbolizuje uczynnych ludzi, strefa po lewej to rozsądek, a pomiędzy nimi znajduje się „kariera”, w której aktualnie stoimy. Górna, lewa przestrzeń symbolizuje bogactwo, dolna środkowa to reputacja, a górna prawa odzwierciedla miłość. W środku znajduje się Chi, po jej lewej znajdziemy rodzinę,
a po prawej dzieci. Te przestrzenie należy wypełniać atrybutami, które dodadzą im odpowiedniej energii.

Stosując się do powyższych zasad stworzymy przestrzeń zgodną z zasadami Feng Shui. Tej praktyki nie można wprowadzić nagle i bez przygotowania. Niezwykle znaczące jest to, aby zmiany wprowadzać stopniowo, a z każdą kolejną modyfikacją nasz dom będzie powoli wypełniał się energią. Jeśli korzystamy z usług firmy dekorującej wnętrza lub dewelopera, warto zaznaczyć już na samym początku w jakim stylu chcemy urządzić nasze domostwo. Takie firmy jak TLS Developer stawiają na indywidualne podejście do klienta, dlatego możemy mieć pewność, że nawiązując z nimi współpracę, będziemy mogli zrealizować swoje najśmielsze pomysły.

Deweloper Szczecin

Apartamenty w Kołobrzegu

Inwestycje nad morzem